Matcha nie je prospešná pre naše telo len z vnútra, ale ulahodí i našej pokožke.Matcha nie je prospešná pre naše telo len z vnútra, ale ulahodí i našej pokožke.Vďaka svojej jemnej konzistencii je ideálna pre lokálnu aplikáciu na tvár v podobe pleťovej masky. Výroba takejto masky je jednoduchá a čo je najlepšie, efektívna.Takže, vďaka čomu je Matcha pleťová maska taká skvelá? Či už chcete bojovať proti akné, alebo revitalizovať mdlú pokožku, Matcha urobí svoju prácu.

Je nabita antioxidantmi, má protizápalové vlastnosti vďaka obsahu kofeínu a katechínu, pôsobí ako antimikrobiálny prostriedok eliminujúci škvrny a akné. Taktiež ju je možné použiť ako jemný píling. Obsahuje tiež epigalokatechín gallát (EGCG), ktorý má upokojujúci účinok pre stresovanú pleť a pleť so známkami starnutia.Či tak alebo onak, túto masku si môžete vyrobiť jednoducho doma. Je vhodná pre suchý, citlivý i mastný typ pleti a je to dokonalá kúra pre pokožku, hlavne v zimných mesiacoch.

Ak si chcete doma pripraviť Matcha pleťovú masku, budete potrebovať:

Postup:

  1. Prášok Matcha jednoducho rozšľahajte s malým množstvom vody, aby ste vytvorili hustú pastu. Dbajte na to, aby ste nepoužili príliš veľa vody, pretože by to spôsobilo príliš tekutú konzistenciu masky.
  2. V tejto fáze môžete pridať ďalšie dve zložky podľa toho, čo cítite, že vaša pokožka potrebuje, napríklad nejaký med na upokojenie a zjemnenie alebo kvapka oleja z čajovníka na hĺbkové čistenie.
  3. Masku nanášajte štetcom na make-up, aby ste zaistili dokonalé krytie, a nechajte ju zaschnúť približne10 minút. Keď maska zaschne, navlhčite pokožku a začnite ju masírovať krúživými pohybmi končekmi prstov.
  4. Odstráňte handričkou, alebo špongiou navlhčenou v teplej vode. Nakoniec môžete svoju pleť ošetriť svojim obľúbeným hydratačným krémom. Zostáva už len zabaliť sa do teplej deky, relaxovať a pochváliť sa svojou krásnou, vyživenou a žiarivou pokožkou!

Kontakt

Tel: 0903 828 994
Email: info@solaris-tea.eu 

Website: www.solaris-tea.eu

Veľkoobchod