Značka BIO čajov Solaris sa snaží o ekologickú udržateľnosť nielen prostredníctvom ekologického a fair trade pestovania plodín, ale aj prostredníctvom recyklovateľných obalov. Solaris má vypracovaný celý koncept biodegradovateľných  a recyklovateľných obalov, ktoré nezaťažujú životné prostredie. Pri preprave tovaru sa však ani my nevyhneme produkcii odpadu. Jedným zo spôsobov, ako ho čo najviac eliminovať je recyklácia.

Dávame kartónovým obalom druhú šancu

Brand dnes hrá vo svete marketingu významnú rolu. Mnoho e-shopov si dáva vyrábať vlastné kartónové krabice s potlačou svojho obchodu. Tovar, ktorý im príde na sklad preto pri odoslaní zákazníkovi prebalia do vlastnej kartónovej krabice.My sme sa rozhodli dať kartónovým krabiciam druhú šancu. Od nás nedostanete krásnu novú kartónovú krabicu s potlačou nášho e-shopu, ktorej účelom je len dopraviť tovar k vám a skončiť svoj životný cyklus. Každú jednu krabicu starostlivo odkladáme a pri prvej vhodnej príležitosti je použitá na odoslanie tovaru našim zákazníkom.

Opätovne používané kartónové krabice nie sú možno tak atraktívne, svoj účel však plnia a podstatné je však pre našich zákazníkov to, čo sa skrýva vo vnútri krabice.Opätovným využívaním papierových obalov sa znižuje potreba výroby nového obalu. Keď už nebude možné obal opätovne použiť, je možné ho recyklovať.

Vedeli ste že...

  • Každá tona recyklovaného papiera ušetrí približne 17 stromov, + 4000 kW energie, 26 000 litrov vody, 3 m3 miesta na skládke a 1500 litrov oleja.
  • 1 tona recyklovaného papiera ušetrí 27 kg emisií v ovzduší a pri jeho výrobe sa vypúšťa do ovzdušia o 70% menej škodlivín v porovnaní s papierom z primárnych surovín.

Kontakt

Tel: 0903 828 994
Email: info@solaris-tea.eu 

Website: www.solaris-tea.eu

Veľkoobchod