Zložky čaju:

Vitamín B1: Dôležitý pre metabolizmus cukrov, udržiava potrebnú hladinu kyslíka v krvi.

Vitamín B2: Dôležitý pre odbúravanie bielkovín, tukov a sacharidov, podporuje proces budovania a rozpadu červených krviniek.

Vitamín B3: Podporuje proces budovania hormónov.

Vitamín B5: Pôsobí proti stresu a podporuje detoxikáciu.

Vitamín C: Stimuluje bunkové aktivity, podporuje odbúravanie voľných radikálov, ktoré sú dôležité pre vit. E. Zelený čaj má toľko vitamínu C ako čerstvých citrónov.

Proteíny: 6%

Vápnik: Stabilizuje bunkové membrány.

Draslík: Uľahčuje prenos impulzov v nervovom systéme, stabilizuje krvný tlak.

Zinok: Podporuje hormóny, napr. hladinu cukru v krvi, antioxidant, zložka vo viac ako 200 enzýmov.

Fluór: V čaji sa viaže na vápnik a draslík, chráni proti zubnému kazu.

Mangán: Dôležitým spojivovom v tkanive, kosti, aktivácia enzýmov.

Ako čaj pôsobí v ľudskom tele

Čaj obsahuje flavonoidy, prirodzene sa vyskytujúce zlúčeniny o ktorých sa predpokladá, že majú antioxidačné vlastnosti. Antioxidanty neutralizujú voľné radikály, ktoré môžu poškodiť  napríklad genetický materiál, lipidy a prispievajú k chronickým ochorením.

Nedávny výskum sa zameral na zdravotné atribúty čaju prostredníctvom výskumu jeho vplyvu u ľudí,  zvierat a prostredníctvom in vitro laboratórnych výskumoch. Najviac sa štúdie zamerali na zelený a čierny čaj. K nedávnym zisteniam patrí:

Antioxidačné vlastnosti čaju majú úlohu pri znižovaní rizika kardiovaskulárnych ochorení znížením lipidovej oxidácie, tým napomáhajú k znižovaniu prípadov infarktu. Pozitívne pôsobia na funkciu  krvných ciev, ktoré sú dôležitý ukazovateľ kardiovaskulárneho zdravia.

Čajové flavonoidy môžu znížiť riziko vzniku niektorých druhov rakoviny tým, že inhibujú oxidačné zmeny v DNA pred voľnými radikálmi. Čaje inhibujú rýchlosť delenia buniek, čím sa znižuje rast abnormálnych buniek.

Bolo preukázané, že zlúčeniny obsiahnuté v čaji podporujú ľudský imunitný systém. 

Kontakt

Tel: 0903 828 994
Email: info@solaris-tea.eu 

Website: www.solaris-tea.eu

Veľkoobchod